Piękny dziś dzień, prawda?

Znamy nieoficjalną przyczynę zgonu wokalistki The Cranberries!

Czy Dolores O’Riordan popełniła samobójstwo?

Jest to bardzo prawdopodobne, lecz brytyjska policja wciąż prowadzi dochodzenie w tej sprawie. Portal „The Santa Monica Observer” podaje, że policja podczas badań znalazła w pokoju wokalistki Fentanyl, czyli syntetyczny środek przeciwbólowy i anestezjologiczny. Możliwe też, że Dolores próbowała przedawkować lek. Ze wstępnych ustaleń wynika, że piosenkarka długo zmagała się z depresją z powodu wykrycia u niej przez lekarzy choroby afektywnej dwubiegunowej. Na wyniki analiz trzeba będzie poczekać nawet kilka miesięcy.

Koledzy z zespołu zamieścili na Twitterze następujący wpis:

„Jesteśmy zdruzgotani odejściem naszej przyjaciółki Dolores. Była niezwykle utalentowana i jesteśmy zaszczyceni, że mogliśmy być częścią jej życia od 1989 roku, kiedy założyliśmy The Cranberries. Świat stracił dziś prawdziwą artystkę” – Noel, Mike i Fergal

– The Cranberries, Styczeń 15, 2018

Policja nadal prowadzi dochodzenie w tej sprawie, oficjalne przyczyny śmierci Dolores nie są jeszcze znane. Oświadczenie w sprawie śmierci artystki wydał również prezydent Irlandii, Michael Higgins:

„Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wieść o śmierci Dolores O’Riordan, artystki, wokalistki i autorki tekstów. Dolores O’Riordan i The Cranberries wywarli niebywały wpływ na muzykę rockową i pop w Irlandii i na świecie. Z uśmiechem wspominam, jak Jim Kemmy z Limerick przedstawił mi Dolores i The Cranberries. Był dumny z ich sukcesu.”

Zaprawdę, Dolores oraz zespół The Cranberries zostanie w naszej pamięci na długo. Gdyby ktoś miał ochotę posłuchać i powspominać, zamieszczam tutaj teledysk „The Cranberries – When You’re Gone” – Wybrany przeze mnie przypadkowo, aczkolwiek  jak bardzo pasujący:

Składamy najszczersze wyrazy współczucia dla przyjaciół i rodziny wokalistki.

Dziękuję za lekturę i życzę miłego dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *